Pracujesz dużo przed komputerem i zastanawiasz się na co uważać, żeby twoje oczy plecy były zdrowe Przez długie lata? Przeczytaj ten artykuł do samego końca, bo przygotowaliśmy dla ciebie masę porad dotyczących tego, jak zadbać o własne zdrowie. 

Oczy i plecy – ważne podczas pracy zdalnej

Na samym początku zacznijmy od tego że zdrowe oczy i plecy są dla nas wszystkich bardzo ważne. Szczególnie, Jeśli dużo czasu spędzamy na co dzień przed ekranem komputera. Osoby będące informatykami, programistami, projektantami strony, dziennikarze i wszyscy inni pracujący zdalnie co narażeni szczególnie na uszkodzenia oczu i kręgosłupa.

praca zdalna
fot. pixabay

Przerwy w pracy zdalnej to podstawa

Ważne jest to, żebyśmy podczas pracy robili przerwy, regularnie zbadali stan złych zdrowia u specjalistów, a także zdrowo się odżywia nie i po pracy dużo ruszać. To wszystko powinno zapewnić nam długie i prawidłowe działanie naszego organizmu. Oczywiście nigdy nie mamy na tą gwarancji, to możemy znacząco jednak zwiększyć swoje szanse na to że będziemy zdrowi przez dłuższe lata.

Warto w wolnych chwilach przeczytać również kilka książek dotyczących tego zagadnienia. Interesujące mogą być także artykuły w branżowych czasopismach czy wartościowe portale internetowe i blogi.pl im więcej na ten temat przeczytanych, Im więcej informacji na ten temat zdobędziemy, tym większa szansa że część z nich zastosujemy po prostu praktyce. A po to w tym wszystkim chodzi. Sama teoria bez wdrożenia tych rzeczy do praktyki jest tak naprawdę bezużyteczna.

Jak prawidłowo siedzieć przed komputerem?

Siedząc przed komputerem pamiętaj o kilku podstawowych zasadach. Należą do nich sprawdzenie czy głowa znajduje się dokładnie na z barkami a podbródek Nie jest wysunięty. Usiądź prosto i głęboko na krześle. Wykorzystaj oparte małym poduszkę do podparcia lędźwi, utrzymać przez cały czas wyprostowaną postawę. Pamiętaj o tym żeby uda znajdowały się pod kątem prostym w stosunku do bioder a stopy powinny spoczywać płasko na ziemi. Różnego rodzaju wygibasy z pewnością nie są wskazane podczas prac. Pamiętaj też o tym żeby ekran komputera znajdował się mniej więcej na wysokości oczu, tak żeby nie było potrzeby opuszczania ani podnoszenia wzroku. Na dłuższą chwilę to zdecydowanie najwygodniejsza najlepsza opcja.

Jeśli masz taką opcję pracuj co jakiś czas na stojąco, a przynajmniej raz na godzinę rób sobie przerwę. Od komputera przez spacer mi się popatrz w dal. Twoje plecy i oczy z pewnością ci za to podziękują.

ćwiczenia - praca zdalna
fot. pixabay

Ćwiczenia i poranna gimnastyka

W trakcie przerw i po pracy nie zapominaj także o ćwiczeniach. Poranna gimnastyka może zdziałać naprawdę cuda. Pamiętaj o tym żeby odpowiednio rozciągnąć swoje mięśnie. Poruszaj każdą częścią ciała, obóz siebie i swój organizm, bo to dać tak naprawdę najlepsze efekt. Czasie coraz popularniejsze stają się także YouTuberzy którzy na filmikach pokazują to, w jaki sposób ćwiczyć. Odnajdź takie kanały i ćwiczę razem z nimi.

A jakie są Wasze sposoby na dbanie o siebie w trakcie pracy czy nauki zdalnej? Robicie poranną gimnastykę i częste przerwy? A może do tej pory całkowicie zaniedbywaliście ten temat, ale czujecie, że już pora to zmienić? Dajcie znać w komentarzach, czekamy na Wasze zdanie w tej sprawie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here