Zaproszenie jest jedną z form pisemnych wypowiedzi, które stosujemy najczęściej. Zaproszenia dajemy bowiem między innymi na takie uroczystości rodzinne jak ślub i wesele, komunia, bierzmowanie czy chrzciny. Umiejętność pisania dobrego zaproszenia jest więc dla nas wszystkich dość ważne. Jak napisać zaproszenie, żeby było jasne i czytelne? Zapraszamy do lektury tego artykułu, którym wyjaśnimy krok po kroku, Jak napisać dobre zaproszenie.

Zaproszenie – jak je napisać?

Pisanie zaproszeń może kojarzyć nam się jeszcze z czasami szkolnymi. Zakładam że polonistka w szkole podstawowej dawała nam wielokrotnie tego typu zadania. Pisaliśmy wtedy zmyślone zaproszenia, ale wiedza i umiejętności, które wtedy zdobyliśmy możemy śmiało stosować w naszym codziennym, dorosłym życiu.

Aby zaproszenie było naprawdę dobre powinno zawierać co najmniej kilka ważnych elementów. Jednym z tych elementów jest nagłówek, który powinien znaleźć się na samym górze zaproszenia. Treść samego zaproszenia warto rozpocząć od grzecznościowego zwrotu do adresata. Warto wyraźnie napisać, Kogo zapraszamy. Powinniśmy tutaj umieścić pełne imię i nazwisko adresata.

kartki zaproszenie
fot. pixabay

 

Czego nie może zabraknąć na zaproszeniu?

Nie możemy też zapomnieć, o nadawcy, czyli nas samych. Adresat powinno bowiem wiedzieć, kto dokładnie go zaprasza. Chociaż można powiedzieć, że jest to oczywista oczywistość, To nie dla wszystkich będzie to takie jasne.

I teraz w końcu przechodzimy do sedna sprawy czy mi tego, tworząc zaproszenie Musimy pamiętać o tym, żeby podać informacje, na co zapraszamy, kiedy odbędzie się to wydarzenie, a także gdzie ono się odbędzie.

W niektórych przypadkach warto również podać zachętę do tego, żeby osoba którą zapraszamy potwierdziła swoje przybycie. Warto również dodać datę, do której oczekujemy odpowiedzi.na końcu nie Zapomnijmy o tym żeby się podpisać.

zaproszenie
fot. pixabay

Pamiętajmy o tym, żeby pisząc zaproszenia nie zapominać o podstawowych zasadach, które obowiązują podczas pisania innych tekstów. Starajmy się pisać krótko, zwięźle i na temat. Stosujmy liczne wypunktowania, nagłówki, śródtytuły, a także ikony, które zwiększą czytelność naszego zaproszenia.

A czy pisanie zaproszeń sprawia Wam problemy? A może jest to Wasza ulubiona forma? Koniecznie dajcie znać w komentarzach pod tym artykułem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here