Bardzo wielu z nas chciałoby mieć własną stronę internetową. Zastanawiamy się bardzo często, Ile kosztuje stworzenie tego typu strony. Zależy to od bardzo wielu czynników. Omówimy je dokładnie w tym artykule. 

Kiedy wpiszemy w wyszukiwarkę Google hasło „Ile kosztuje własna strona internetowa” otrzymamy szereg wyników wyszukiwania. Znajdziemy tam wpisy blogowe takie jak ten, ale też oferty wielu firm, które zajmują się tego typu usługa. Koszty stworzenia własnej strony internetowej są bardzo różne i zależą od wielu czynników.

Od czego zależy cena strony internetowej?

Przede wszystkim zależy jaka strona internetowa jest nam potrzebna. Mały blog będzie nas bowiem kosztować kilkaset złotych. Natomiast duża strona internetowa z wieloma zakładkami i funkcjonalnościami może kosztować nawet kilka czy w ostateczności kilkanaście tysięcy zł.

Cena zależy też bowiem od tego, kto wykona naszą stronę internetową. Pojedyncza osoba, student czy freelancer będą znacznie tańszy od dużych i renomowanych agencji największych polskich miast. Nic dziwnego osoba która tylko dorabia sobie w trakcie studiów weźmie mniej niż duża warszawska agencja.

strona www
fot. pixabay

Od 100 do nawet 5000 zł

Najprostsze strony internetowe z formularzem kontaktowym opisem firmy kilkoma zdjęciami będą nas kosztować kilkaset złotych.  Większe serwisy internetowe to koszt zazwyczaj od jednego do 2000 zł. Z kolei duże sklepy internetowe będą kosztować kilka tysięcy zł. Oczywiście W każdym z przypadków możemy szukać oszczędności. Możemy na przykład zdecydować się na samodzielne stworzenie strony internetowej na podstawie gotowego szablonu. Szalony.pl kosztują 200 – 300 zł lub są nawet darmowe. Takiej sytuacji jeśli posiadamy odpowiednie umiejętności techniczne możemy tą stronę stworzyć sobie samodzielnie. I zapłaciłem Wtedy jedynie za domem i hosting.pl jeśli jednak mówimy o bardziej profesjonalnej opcji to jeden 1000 zł wydaje się być budżetem na podstawową stronę.

Indywidualne wyceny strony internetowej

Trzeba jednak pamiętać, że każdy przypadek jest inny. Może się bowiem okazać że funkcjonalność, którą chcielibyśmy mieć na stronie jest dość rzadka i przez to trudna w zrobieniu. W takiej sytuacji koszty te mogą nieco wzrosnąć. Zawsze najlepiej jest napisać do firmy, która zajmuje się tego typu usługami i poprosić o wycenę. Nie piszmy jednak że chcemy mieć własną stronę internetową Czy bloga. Napisz my lepiej dokładnie czego oczekujemy, bo dzięki temu wycena, którą otrzymamy będzie precyzyjna i dokładna.

Musimy uważać na firmy, które obiecują dużo a nie są w stanie dowieść tego, na co się umawialiśmy. W takiej sytuacji może się okazać, że nasza strona będzie wyglądać słabo, nie będzie działać odpowiednio, aby dane pieniądze będą po prostu wyrzucone w błoto. Warto obejrzeć jakie strony internetowe zrobiła dana firma wcześniej i na tej podstawie podjąć decyzję o rozpoczęciu współpracy przy tworzeniu nowego serwisu.

strona www
fot. pixabay

Znajdź opinie o firmie, z którą chcesz współpracować

Warto przeczytać też referencje i opinie od osób z którymi dana firma pracowała. Może to pomóc nam w podjęciu decyzji o wyborze konkretnej oferty. Jeśli firma nie posiada żadnych realizacji i żadnych opinii., to powinna zapalić nam się czerwona lampka. Oczywiście może to być nowa firma, która nic jeszcze nie zrobiła, ale w takiej sytuacji cena takiej usługi powinna być Zdecydowanie niższa. Nawet jeśli ktoś nie działało komercyjnie to powinien mieć na swoim koncie przykładowe realizację własne, hobbystyczne, dla znajomych. Jeśli ktoś nie jest w stanie nam pokazać w ogóle efektów swoich działań to osobiście nie polecam i byśmy takiej usługi. Czasem warto wydać kilkaset złotych więcej, ale mieć pewność że będą to dobrze zainwestowane pieniądze.

Macie już na swoim koncie współpracę z firmami, które tworzą strony internetowe? Ile kosztował was w stworzenie takiej strony? Podzielcie się koniecznie swoimi doświadczeniami w komentarzach pod tym wpisem. Zapraszamy do gorącej dyskusji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here