Konkurs na Facebooku to świetny sposób do zaangażowania naszych obecnych fanów i zdobycia nowych obserwujących. Jednak bardzo wiele firm i bardzo wielu internautów popełnia podstawowe błędy dotyczące samej Mechaniki przeprowadzenia konkursu, jak i jego zgodności z regulaminami mediów społecznościowych i obowiązującymi w Polsce przepisami prawa. W tym artykule Postaramy się w miarę dokładnie wyjaśnić ten temat i to zagadnienie. pokażemy, Jak zrobić dobry konkurs.

Pomyśl, jaki jest cel konkursu na Facebooku

Myśląc o organizacji konkursu na Facebooku czy na innym portalu społecznościowym Możemy zacząć od postawienia sobie podstawowego i zasadniczego pytania dotyczącego celu przeprowadzenia takiego konkursu. Musimy wiedzieć w jakim celu ceny zorganizować tak konkurs.com ma nam dać taki konkurs. To pytania na które każdy z nas musi sobie odpowiedzieć. Odpowiedzi najlepiej jest spisać, po to żeby sformułować jasne i mierzalne cel. Wtedy będziemy wiedzieć po samej organizacji konkursu czy jego przeprowadzenie było dla nas sukcesem. I podstawie będziemy mogli też podejmować decyzje dotyczące kolejnych tego typu akcji.

Cele konkursu mogą być bardzo różne. Jeden może zależeć na wygenerowaniu jak największego zaangażowania od postem. Inni mogą chcieć ten sposób uzyskać jak największy zasięg w wybranej przez nas grupie docelowej, a jeszcze inni mogą sieć Dzięki konkursowi ocieplić i poprawić wizerunek firmy. W zależności od tego jaki jest nasz cel musimy zdecydować się na ściśle określony rodzaj konkursu.

facebook
fot. pixabay

Sprawdź, czego zabrania regulamin Facebooka

Jeśli zależy nam na komentarzach to poproś mnie tematów o to aby swoje odpowiedzi przesyłaniu właśnie w komentarzach do wskazanego przez nas postać. Pamiętajmy jednak że regulamin Facebooka zabrania wymuszanie na użytkownikach obowiązku udostępnienia bądź polubienie posta. Możemy poprosić jedynie o zgłoszenie w formie komentarza, ale wszystkie inne reakcje są już zabronione. Pewnie wielokrotnie widzieliście tego typu konkursy, bo bardzo często są one udostępniane na Facebooku i tak naprawdę mało kto przestrzega tego regulaminu. Musimy jednak zdawać sobie z tego sprawę, że wystarczy kilka zgłoszeń innych internautów, że nasz konkurs łamie regulamin możemy liczyć się na przykład z tego posta lub nawet zablokowaniem robieniu. Jeśli chcemy uniknąć tego typu muszę jedności przeczytałem dokładnie regulamin Facebooka i Sprawdźmy, co nam wolno a czego nie. Dzięki temu możemy mieć pewność że nasz konkurs będzie zgodny z obowiązującymi na Facebooku zasadami.

fb.com
fot. pixabay

Sprawdź, jakie obowiązki musisz spełnić

Pamiętajmy też podczas organizacji konkursu o zgodności z obowiązującymi w Polsce przepisami prawa. Najczęstszym błędem popełnianym przez organizatorów konkursu jest między innymi brak jego regulaminu. Każdy konkurs powinien posiadać taki regulamin, Bo zabezpiecza to zarówno nas jak i osoby które biorą udział w konkursie. Pamiętajmy też że bez zgłoszenia zabronione jest organizowanie loterii, Czy nie wyniki konkursu nie mogą odbywać się bez odpowiedniego zgłoszenia w formie losowania. Jeśli nie chcemy tego nigdzie zgłaszać to powinniśmy wyłonić zwycięzcę w inny sposób. Powinniśmy ustalić kryteria, którymi będziemy się kierować podczas wybierania zwycięzcy. Co poznajemy się szczegółowo z tym tematem, a dopiero potem zdecydujemy jak będzie wyglądać nasz konkurs.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here