Każda osoba, która zakłada konto na Facebooku musi zaakceptować i jego regularne jednak trzeba uczciwie przyznać, że mało kto realnie zapoznaje się  regulaminu podczas zakładania tego typu konta. Najczęściej po prostu zaznaczamy ptaszkiem zaakceptowanie regulaminu, ale realnie Nie czytamy zapisów, które się tam znajdują. Nie jest to niestety najlepsza praktyka, ale najczęściej mam mało czasu i nie chce nam się tego czytać. Problemy zaczynają się i co słychać w sytuacji, gdy nasze konto zostaje zablokowany właśnie z powodu złamania regulaminu. Jakie są najczęstsze przyczyny blokad? I co znajduje się w regulaminie Facebooka? Wyjaśniamy to dokładnie w tym artykule.

 

Czasami tak Gdzie warto powiedzieć przyszłego że regulamin Facebooka i wszystkie zasady społeczności, którymi kieruje się facebook.com bardzo rozległe. Gdybyśmy chcieli i przeczytać wszystkie zasady musielibyśmy poświęcić na to co najmniej kilka ładnych godzin. Na szczęście zasady to są wpisane w języku polskim, i przeglądanie jest całkiem wygodne. Nie jest to jeden brzydki i smutny plik PDF, ale cała strona internetowa, na której możemy zapoznać się z tymi zasadami. Trzeba przyznać że przeglądanie tego jest całkiem wygodne.

fot. pixabay

Najważniejsze zasady, którymi kieruje się Facebook są takie, żeby każda osoba posiadała tylko jedno prawdziwe konto na portalu społecznościowym. To znaczy, że nie możemy podszywać się pod kogokolwiek czy zakładać dla siebie kilku różnych koniec. Jeśli pewnego wykryje tego typu działania może zablokować każde skąd założony w tym cel.

Oprócz tego trzeba przestrzegać zasad obowiązujących podczas rozmowy na portalach społecznościowych. Jeżeli będziemy kogoś obrażać, nękać czy używać wulgaryzmów nasze konto również może zostać zablokowane. Pamiętajmy o tym dodając nowe wpisy 3 komentarze. Zakazany jest także spam. Nie wysyłaj mnie do wszystkich ludzi tych samych wiadomości, Nie klej i my wszędzie w komentarzach tych samych tekstów. Jeśli chcemy reklamować się na Facebooku to musimy skorzystać z menadżera reklam.

Zakazany jest tak że na przykład tworzenie kont osobistych dla firm. Firmy powinny tworzyć strony firmowe na Facebooku, a konto osobiste jest powiązane tylko i wyłącznie osobom prywatnym.

fot. pixabay

Jesteś wyczulony na punkcie zgodności z prawem obowiązującym w danym kraju, wprowadzania w błąd, oszukiwania i dyskryminacji. treści, Które wrzucamy na Facebooka nie mogą naruszać praw innej osoby, tym jej praw własności intelektualnej. Użytkownicy Facebooka nie mogą też wysyłać wirusów albo innego złośliwego kodu. Nie mogą też podejmować działań, które mogłyby zablokować przeciążyć lub zakłócić odpowiednie funkcjonowanie serwisu facebook.com każdy użytkownik musi też przestrzegać standardów społeczności oraz pozostałych regulaminów i zasad, które obowiązują na Facebooku. Za złamanie tych zasad możemy zostać zablokowali. Blokady te co najczęściej czasowe i zawsze możemy się od nich odwołać. Jednak nasze doświadczenie pokazuje jednak, że jest to często droga bardzo ciężka i długa. Właśnie dlatego warto po prostu przestrzegać zasad obowiązujących w tym portalu społecznościowym.

A jakie są wasze doświadczenia w tym temacie? Czy mieliście kiedyś zablokowane konto na Facebooku? Czy zawsze przestrzegać e każdego punktu regulaminu i czy zapoznajcie się z nim przed założeniem konta? Podzielcie się koniecznie swoimi doświadczeniami w komentarzach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here