Zablokowane konto na Facebooku to bardzo poważny problem, który dotykacoraz większą liczbę odbiorców. Jest to duże zaskoczenie dla nas samych, była częściej niż zdajemy sobie sprawy z tego, co właśnie zrobiliśmy źle. Taka sytuacja jest mocno problematyczna także z tego powodu, że bardzo ciężko jest wtedy skontaktować się z obsługą Facebooka i uzyskać konkretne wyjaśnienia, Co zrobić żeby odblokować nasze konto. W tym artykule podzielimy się z tobą swoimi doświadczeniami w tym zakresie.

Przyczyny zablokowania konta na Facebooku

Konto na Facebooku może zostać zablokowane z powodu złamania regulaminu, który obowiązuje wszystkie osoby posiadające konto na Facebooku. Regulamin Facebooka zabrania bowiem bardzo wielu rzeczy, o których nawet sami nie wiemy. To prawda Każdy z nas musiał ten regulamin Facebooka zaakceptować, jednak wielu z nas po prostu zaznaczyło zgodę Podczas zakładania konta, bez szczegółowego czytania całego regulaminu. Nie ma w tym nic dziwnego, bo przeczytanie tego regulaminu zajęłoby nam co najmniej kilka godzin. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że takie postępowanie nie zwalnia nas z obowiązku przestrzegania zasad, które obowiązują na Facebooku. Zasady te obowiązują nie tylko firmy i reklamowa, ale też zwykłe osoby, które po prostu posiadają swoje prywatne konto na Facebooku.

facebook
fot. pixabay

A na Facebooku Są bardzo często/przykład z powodu tego, że nie podajemy tam swoich prawdziwych danych. Zasada jest bowiem prosta – Każdy z nas może mieć tylko jedne prawdziwe swoje konto na Facebooku. Tworzenie fejkowych profili czy kilku kont dla siebie jest zakazane może skończyć się właśnie blokadą konta.

Blokady są też nakładane na przykład z powodu wrzucania postów lub komentarzy niezgodne z regulaminem Facebooka. Nie możemy bowiem namawiać do działań niezgodnych z prawem lub z regulaminem Facebooka. Zakazane jest promowanie nienawiści, agresywnych treści lub wrzucanie treści przeznaczonych Tylko dla dorosłych. Musimy pamiętać o tych zasadach, podczas komentowania różnego rodzaju wpisów.

Blokada konta na FB? Skontaktuj się z supportem!

Kiedy jednak przydarzy nam się blokada bez względu na jej powód powinniśmy skontaktować się z obsługą Facebooka i poprosić o odblokowanie naszego profilu warto pisać do skutku, bo często jedna próba kontaktu kończy się niepowodzeniem. Musimy jednak uzbroić się w cierpliwość, bo na odpowiedź ze strony Facebooka możemy poczekać dłuższy czas. Ciężko wskazać tutaj konkretny termin najczęściej trwa to kilka lub kilkanaście dni. W czasach pandemia koronawirusa, ze względu na ograniczoną obsługa Facebooka czas Ten może się jednak wydłużyć – takie są zapewnienia obsługi.

polubienia na facebooku
fot. pixabay

Jak widać – w przypadku zablokowania konta na Facebooku nie tak łatwo jest uzyskać ten profil. Jeżeli mi złamaliśmy zasad obowiązujących na tym portalu społecznościowym to możemy jeździć na przywrócenie konta w ciągu kilku dni. Jeśli jednak poważnie na Ruszyliśmy regulamin Facebooka to możemy liczyć się z tym że nasze konto będzie po prostu zablokowane. Najważniejsze jest tutaj to, żebyśmy w trakcie zakładania konta zapoznali się z regulaminem i później przestrzegali go.

A jakie są wasze doświadczenia w tym temacie? Mieliście już kiedyś zablokowane konto na Facebooku i udało je wam się odblokować? Podzielcie się swoimi historiami w komentarzach pod tym artykułem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here