Prowadzenie własnego profilu na Instagramie nie należy do zadań najłatwiejszych. Spadających zasiłki organiczne w mediach społecznościowych powodują, że twórcy internetowi muszą wykazywać się coraz większą kreatywnością aby zdobywać nowych odbiorców. Nie inaczej jest w przypadku Instagrama. Co robić, żeby zdobywać nowych obserwujących? Odpowiadamy w tym artykule.

Jeszcze kilka lat temu na Instagramie można było stosunkowo łatwo docierać do nowych użytkowników. Wystarczyło założyć profil i dodawać treści z określonymi hasztagami, a nowi obserwujący przybywali stosunkowo szybko. Wynikało to z dwóch rzeczy.

Po pierwsze Konkurencja była stosunkowo niska, więc łatwo było dotrzeć do nowych odbiorców.

A po drugie – Instagram wyświetlał wszystkie nasze posty osobom, które nas obserwują, więc zasięgi organiczne po zdobyciu nowych obserwujących były na bardzo wysokim poziomie i zadowalał y nawet najbardziej wybrednych. Obecnie sytuacja ta znacząco się zmieniła, bo zasięgiem graniczne wpadły kilkukrotnie, a zdobywanie nowych użytkowników z powodu bar konkurencja w wielu branżach jest również nieco utrudnione.

Na Instagramie możemy się oczywiście reklamować. W tym artykule chcemy jednak przedstawić pomysły na zdobywanie nowych obserwujących przy użyciu bezpłatnych metod.

instagram na telefonie
fot. pixabay

Musimy zacząć więc od podstaw. Bez Dobrego przygotowania profilu i tego, co chcemy na nim komunikować jesteśmy Skazani na porażkę. Musimy bowiem odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego ktoś miałby nas obserwować. Być może mamy być profilem inspirującym, a być może mamy dostarczać wiedzy lub rozrywki. Wszystko zależy od tego, kim jesteśmy, czym się zajmujemy i do kogo chcemy docierać.

Oprócz tego musimy pamiętać, że ludzie są obecnie coraz bardziej dobre dni jeśli chodzi o niską jakość treść. Dostarczymy więc treść wysokiej jakości zarówno pod kątem wizualnym, estetycznym, ale też merytorycznym. Połączenie tych trzech czynników spowoduje, że nasz treści będą cieszyć się większym zainteresowaniem.

Musimy jednocześnie mimo stosowania tych wszystkich zasad uzbroić się w cierpliwość. Nie od razu Kraków zbudowano, więc i w tym przypadku będziemy musieli poczekać kilka lub nawet kilkanaście miesięcy, żeby nasz profil rozrósł się do sporych rozmiarów. Wszystko zależy oczywiście od tego, i jakie cele sobie stawiała. Dla kogoś satysfakcjonujące może być bowiem zdobycie 1000 obserwujących, A ktoś inny będzie stawiać sobie za cel dotarcie do kilkuset tysięcy odbiorców.

post na Instagram
fot. pixabay

W mediach społecznościowych nie ma rzeczy niemożliwych. Jeśli stworzymy bardzo dobrej jakości kontent, który będzie wręcz elektryzować wybranym przez nas grupę odbiorców to możemy liczyć Oczywiście na dobre zasięgi w naszej grupie docelowej. Jest to jednak sytuacja niezwykle rzadka, bo treść w mediach społecznościowych jest obecnie za dużo i naprawdę działanie na nowych profilach jest znacząco utrudnione.

Możemy poszukać też inspiracji na innych profilach na Instagramie lub wejść z kimś we współpracę. Tego typu rzeczy będą możliwe Szczególnie, gdy ktoś zauważy w nas potencjał. Taki potencjał może być zauważony dzięki wysokiej jakości treścią lub posiadania już sporego grona odbiorców. Jak widać wszystko zamyka się w jedno koło. Jeśli będziemy mieć treści wysokiej jakości będziemy mieć więcej obserwujących i będziemy mieć możliwość współpracy z innymi instagramerami.

Są wasze sposoby i metody na rozwijanie nowych profili na Instagramie? Jesteśmy tego bardzo ciekawi dlatego Zostawcie komentarze pod tym artykułem. Zachęcamy wszystkich do gorącej dyskusji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here