Tworzenie własnych filmów na YouTube tylko na pozór wydaje się być zadaniem dość skomplikowany. Kiedy jednak wyjdziemy w szczegóły szybko okazuje się, że aby tworzyć własne firmy nie potrzebujemy inwestować góry pieniędzy i naszego czasu. 

Własne filmy na YouTube? Postaw na pomysł!

Liczy się natomiast pomysł, to żeby przekaz był naprawdę dobry merytorycznie i konsekwencja w działaniu. W tym artykule Postaramy się podpowiedzieć, w jaki sposób rozpoczął swoją przygodę na YouTube Jak stworzyć swoje pierwsze filmy.

oglądanie filmu na YouTube
fot. pixabay

Konkurencja na YouTube jest mała

YouTube jest takim miejscem w Internecie, w którym konkurencja jest jeszcze stosunkowo nieduża. Wynika to z faktu, że wiele osób nie chcę lub nie umiem tworzyć filmów na YouTube. Tymczasem okazuje się, że stworzenie podstawowych materiałów nie należy do przesadnie skomplikowanych. Daj nam natomiast i wiele korzyści, wynikających Chociażby z faktu, że konkurencja reklamowa w tym serwisu jest mniejsza niż w wyszukiwarce Google czy na Facebooku. Jak zatem stworzyć swoje pierwsze filmy?

Wyznacz swoją grupę docelową i stwórz dla nich treści

Musimy zacząć przede wszystkim od tego, co i komu chcemy na tych filmach pokazywać. Możemy przekazywać jakąś konkretną wiedzę, możemy inspirować lub dostarczać rozrywkę. Ważne jest jednak to, żebyśmy na samym początku nie skupiali się na kupowaniu drogiego sprzętu, programów do obróbki wideo i żebyśmy nie inwestowali dziesiątek tysięcy zł w reklamy. To wszystko nie będzie mieć sensu odcinek jeśli jakość merytoryczna nas materiałów nie będzie zadowalająca.

Strona z wideo
fot. pixabay

Wyobraźmy sobie sytuację, w której początkujący piłkarz na pierwszy trening przychodzi od razu w butach z najwyższej półki, ma strój za kilkaset złotych. Buty i tylko strój nie będą grać za niego, prawda? Tak się nie stanie. Potrzebny jest ciężki trening i wyćwiczenie odpowiednich umiejętności. Gdyby ktoś wziął buty Roberta Lewandowskiego to przecież nie byłby drugim Robertem Lewandowskim. Tak samo sytuacja wygląda na YouTube – Same programy nie dadzą nam w końcu odpowiednich wyników i efektów.

Nie dasz rady samemu? Skorzystaj z pomocy profesjonalnej firmy

Jeśli chcesz tworzyć profesjonalnie własne w firmie możesz też skorzystać z pomocy firm, które zajmują się tworzeniem filmów na YouTube od lat. Tego typu firmy lub agencje będą najczęściej brały wynagrodzenie na poziomie jednego – dwóch tysięcy złotych za jeden materiał. Osoby początkujące pewno często będą mieć problem z poniesieniem takiego kosztu. Jeśli jednak wiążesz swoją przyszłość tym serwisem to warto rozważyć, nie warto zainwestować tego typu działania.

A jakie jest Twoje zdanie o inwestowaniu w tworzenie filmów na YouTube? Czy gra jest warta świeczki? Podziel się koniecznie swoją opinią w komentarzach do tego artykułu. Chętnie poznamy Twoje zdanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here