Branża marketingowa w 2020 i 2021 roku znacząco się rozwija. Coraz więcej osób i firm przynosi swoje działania do internetu, potrzeba wprowadzenia coraz większej ilości kampanii, pisania coraz większej liczby tekstów i tworzenia coraz większej liczby materiałów graficznych.

Agencje marketingowe coraz prężniej się rozwijają

Tym samym wzrasta zapotrzebowanie na agencje marketingowe i specjalistów do spraw marketingu. Jeśli interesujesz się marketingiem to z pewnością Zdajesz sobie sprawę z tego że ogłoszenie o pracę w tym dziale naprawdę nie brakuje. Jednak gdzie znaleźć naprawdę interesujące ogłoszenia? Na to pytanie Postaramy się odpowiedzieć w tym artykule.

Szukaj pracy… na Facebooku

Pracy w branży marketingowej możemy szukać w kilku różnych miejscach. Zacznijmy na początku właśnie od social mediów, publikowana jest cała masa różnego rodzaju ogłoszeń. Możemy tam znaleźć ogłoszenia między innymi na grupach na Facebooku, które dotyczą ściśle naszej branży.

poszukiwanie pracy
fot. pixabay

Po drugie – ogłoszenia możemy przeszukiwać też na portalach branżowych takich jak na przykład Rocket Jobs.

Po trzecie możemy szukać też ogłoszeń na portalach ogólnopolskich z ogłoszeniami takich jak OLX czy pracuj pl. Możemy tam filtrować ogłoszenia po określonych kategoriach czy miejscowościach. Coraz popularniejsza staje się jednak tak że praca zdalna, więc tego typu ogłoszeń również tam nie brakuje.

przeglądanie tablet
fot. pixabay

Ciekawą formą rekrutacji są też wiadomości sponsorowane na portalu Linkedin czy kampanię w mediach społecznościowych. Minusem tego typu rozwiązań 100, że ciężko jest nam przeszukiwać te ogłoszenie. Tutaj to nasz potencjalny pracodawca może trafi właśnie na nas i dostarczyć nam określoną część, która zachęci nas do wysłania CV.

Nie ma ogłoszenia? To nie musi być problem!

Pamiętajmy, że zawsze jest też opcja samodzielnego wysłania CV do agencji, której właśnie Chcielibyśmy pracować. Jeśli pokażemy się tam z dobrej perspektywy, Przedstawimy swoje doświadczenie zawodowe i pokażemy że chcemy się rozwijać oraz że działamy z pasją to możemy liczyć na to że ktoś wyciągnąć dla nas pomocną dłoń i znajdzie nam miejsce w swojej firmie. Oczywiście taka sytuacja nie musisz darzyć się zawsze, bo właściciel danej firmy w określonym czasie może akurat nie mieć dla nas miejsca. Niewykluczone jednak że, gdy w przyszłości będzie szukać pracowników, to odezwij się właśnie do nas.

A może własna firma?

Gdybyś jednak miał trudności ze znalezieniem pracy zawsze możesz pomyśleć o tym, żeby założyć własną firmę. Agencja marketingowa jest obecnie jednym z lepszych pomysłów na biznes, który możesz założyć stosunkowo niskim kosztem. Ustaw tak naprawdę że posiadasz kilkanaście tysięcy zł oszczędności, A możesz bez problemu próbować zaczynać swoją przygodę agencją marketingową. Do założenia tego biznesu potrzebujesz tak naprawdę jedynie komputera z dostępem do Internetu, pomysłów i wiedzy związanych z marketingiem, A możesz postarać się nie dobić pierwszych klientów. Nie Twój biznes wypali może okazać się że zarobisz więcej niż Pracując u kogoś na etacie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here