Formy edukacji w 2021 roku znacząco się zmieniły. Cenami bowiem niemal cały rok z pandemią koronawirusa, co spowodowało że edukacja przeniosła się do internetu. Lekcje zdalne, korepetycje online czy webinary stały się dla wielu z nas codziennością. Jak zatem wykorzystać internet i nowoczesną technologię w tobie pandemii do efektywnej nauki? Na te i inne pytania Postaramy się odpowiedzieć w tym artykule, dlatego warto przeczytać go do samego końca.

Nauka zdalna – z czym się to je?

Nauka zdalna to dla wielu uczniów stosunkowo wygodna sytuacja. Nie musimy bowiem poświęcać wielu godzin w miesiącu na dojazdy do szkoły czy korepetytora. Możemy siedzieć w domu i pochłaniać wiedzę. Ważne jest jednak, żebyśmy byli w stanie w odpowiedni sposób się skupić i skoncentrować wyłącznie na nauce. W domu czeka na nas powiem wiele rozpraszaczy, które mogą skutecznie zniechęcić nas do pochłaniania wiedzy. Jeśli jednak będziemy w stanie się temu przeciwstawić to możemy zyskać naprawdę sporo.

Aby skutecznie się uczyć – warto stosować zasady, które pomogą nam szybciej pochłaniać wiedzę. Do tego typu zasad zaliczają się między innymi efektywne notowanie, tworzenie map myśli czy angażowanie wielu zmysłów do nauki i jednocześnie. To pozwala nam zapamiętywać nie tylko na chwilę, ale na wiele lat.

chwila odprężenia od nauki
fot. pixabay

Jakie programy i narzędzia do nauki zdalnej?

Warto korzystać też z programów i narzędzi do nauki zdalnej. Do tego typu programów możemy zaliczyć między innymi oprogramowanie umożliwiające komunikację zdalną takie jak mógłbym ID Skype czy zoom.us

Warto też wybrać naprawdę najlepszych korepetytorów jeśli decydujemy się na tego typu formy edukacji, bo mamy tak naprawdę nieograniczony dostęp. Jest to spowodowane tym, że wiele korepetycji odbywa się obecnie online w formie zdalny.lex.pl temu dostęp do korepetytorów tak naprawdę z całego kraju i Możemy wybierać pomiędzy różnymi ofertami.

Dla przykładu – jeśli zależy nam na niskiej cenie to możemy zdecydować się na jakiegoś studenta, A jeśli zależy nam na bardzo doświadczonej osobie i nie mamy ograniczonego budżetu Możemy zdecydować się na przykład na nauczyciela akademickiego czy doświadczonego profesora z liceum. Wszystko zależy od tego, czego potrzebujemy jakie mamy oczekiwania w stosunku do tego typu korepetycji online.

książki i nauka
fot. pixabay

Jak się uczyć, gdy zostało nam mało czasu?

Wtedy najlepiej zastosować się do znanej od dawna zasady 80-20. Według jej założeń wystarczy, że nauczysz się 20% najważniejszego (kluczowego) materiału, a będziesz w stanie zdać egzamin na 80%. Co jednak ważne – cały problem leży w tym, żeby znaleźć te 20%. Autorzy tej koncepcji przekonują, że 20% czasu, który poświęcasz na naukę, daje Ci aż 80% efektów.

Kiedy się nad tym zastanowimy jest w tym trochę prawdy, prawda?

Tak więc jeśli do egzaminu pozostało kilka dni, a Ty dopiero zaczynasz naukę, to ciężko o jakikolwiek skuteczny system, który da Ci gwarancję osiągnięcia dobrych wyników. Pozostaje Ci wybór najważniejszego materiału do nauki według zasady 80-20. A potem dużo nauki, powtarzania i sprawdzania, czy już pamiętasz, to czego się właśnie nauczyłeś. I oczywiście po egzaminie wyciągnięcie wniosków na przyszłość. Nie dopuść do podobnej sytuacji w kolejnym semestrze!

A jakie są Wasze sposoby na szybką i efektywną naukę w 2021 roku? Koniecznie dajcie znać w komentarzach. Czekamy na Wasze zdanie w tej sprawie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here