Każdy pracownik w Polsce pracujący na umowę o pracę ma 20 lub 26 dni urlopu wypoczynkowego. Kwestią dyskusyjną jest to, czy jest to dużo czy mało. Warto jednak wielokrotnie wykorzystać święta i dni wolne pojawiające się w tygodniu, żeby mieć dłuższe przerwy i dodatkowo wydłużyć sobie długie weekendy. Kiedy taka okazja pojawi się w 2021 roku? Sprawdziliśmy to i w tym artykule publikujemy wyniki naszego kalendarzowego „śledztwa”. 

Wielkanoc

Pierwsza okazja do dłuższego wolnego pojawia się już na samym początku kwietnia 2021. Wtedy to mamy Wielkanoc (dokładnie 4 kwietnia). Wcześniej wielu z nas z pewnością będzie chciało wziąć wolne, bo chociażby handel odbywać się będzie tylko do soboty do godz. 14:00, a Wielki Piątek dla wielu zakończy się w pracy nieco wcześniej.

Majówka

Polacy bardzo lubią majówkę. Na samym początku maja zazwyczaj pogoda sprzyja, więc bardzo chętnie wyjeżdżamy na kilkudniowe wypady w góry lub nad wodę. W tym roku Niestety majówka wypadł dość pechowo, bo pierwszy dzień maja wypada dokładnie w sobotę, a święto 3 maja w poniedziałek. Tym samym weekend z automatu wydłuży nam się tak naprawdę tylko o jeden dzień. Ewentualny urlop mógłby nam pomóc, ale jeden dzień nie daje nam z automatu dłuższego wolnego.

majówka i rower
fot. pixabay

Boże Ciało

W tym roku Boże Ciało wypada 3 czerwca. Nic dziwnego, że jest to czwartek bo zgodnie z zasadami kościelnymi Boże Ciało co roku wypada właśnie w ten dzień tygodnia. Jak zawsze więc możemy liczyć na długi weekend Jeżeli weźmiemy urlop w piątek. Warto zatem zabukować sobie termin 4 czerwca 2021 jako dzień wolny. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się a z czterema dniami wolnymi już na samym początku czerwca. Pogoda zapowiada się wyśmienicie, do lata pozostanie bowiem już tylko trzy i pół tygodnia.

Wakacje

Urlopy wakacyjne w tym roku nie składają się jakoś specjalnie szczęśliwie. Jedyne wakacyjny święto, które wypada 15 sierpnia w tym roku będzie w niedzielę. Tym samym żaden dzień urlopu nie wydłuży nam weekendu. Pozostaje nam cieszyć się jedynie z 10 dniowych urlopów, które większość Polaków bierze właśnie w tym okresie wakacyjnym.

Wszystkich Świętych

Okazje do nieco dłuższego wolnego pojawiają się za to w listopadzie. Pierwsza z nich już na samym początku, bo pierwszego listopada kiedy to mamy uroczystość Wszystkich Świętych. Więc listopada 2021 wypada w tym roku w poniedziałek.

kobieta odpoczynek
fot. pixabay

Dzień Niepodległości

Z kolei 11 dzień listopada, czyli Święto Niepodległości wypada w czwartek. Biorąc wolny piątek 12 listopada zyskujemy tak naprawdę tygodniowy wolny długi weekend.

Boże Narodzenie

Na koniec czas na okres, w którym ludzie bardzo lubią brać wolne. Mowa oczywiście o świętach Bożego Narodzenia. W tym roku Wigilia wypadnie dokładnie w piątek 24 grudnia. Nie jest to najszczęśliwszy termin, gdyż święta wypadną tak naprawdę w sobotę i niedzielę. Dla wielu osób oznacza to, tylko jeden wolny weekend (sobota i niedziela). Jeden dzień urlopu nie poprawi jakoś szczególnie tej sytuacji.

Kiedy wziąć wolne w 2021 roku?

Podsumowując – wolne w tym roku na pewno opłaca się wziąć 12 listopada 2021 oraz 4 czerwca 2021 dzięki tym gatunkiem wolnym zyskami aż 8 dni wolnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here