Czytanie książek jest bardzo ważne dla nas i dla naszego rozwoju. Są takie pozycje, które bez względu na nasze zainteresowania, pasje czy hobby po prostu warto przeczytać. Do tego typu książek zaliczają się na pewno przemyślenia znanych autorów, którzy swoją wiedzą i doświadczeniem mogą pomóc nam w codziennym, lepszym życiu przygotowaliśmy dla was listę tego typu pozycji, które przydadzą się niemal każdemu z nas. Zachęcamy do lektury tego wpisu.

Finansowy Ninja

Pierwsza z tych książek jest książką z dziedziny finansów osobistych. Napisał ją Michał Szafrański – znany bloger, twórca bloga Jakoszczędzaćpieniądze.pl. Książka nosi tytuł „Finansowy Ninja”.

Jak mówi sam autor jest to przewodnik po finansach osobistych, który każdy powinien przeczytać i jeszcze w szkole. Nawet jeśli nie jesteś w szkole to zdecydowanie polecam ci ściągnięcie po tę książkę.  Sam czytał ją, nie mając dwudziestu lat i powiem szczerze, że masę porad dotyczących oszczędzania i finansów osobistych wdrożyłem zaraz po jej lekturze i sprawdzały mi się po prostu w praktyce.

Jak dalej podaje sam autor – Finansowy Ninja napisany jest prostym językiem, zrozumiałym dla każdego, także dla osób, które o finansach nie mają zielonego pojęcia. Książka przeznaczona jest przede wszystkim dla ludzi młodych, wchodzących na rynek pracy oraz dla osób po trzydziestce. Jak wszyscy wiemy – finanse osobiste są sprawą, które dotyczą każdego z nas.

Nawet jeśli nie lubimy płacić rachunków i zarządzać domowym budżetem to warto, żebyśmy mieli podstawową wiedzę dotyczącą tego, co, jak i gdzie warto kupować. Na pozornie błahych rzeczach możemy bowiem zaoszczędzić bardzo wiele. Autor w swojej książce pokazuje to jak na dłoni.

książki
fot. pixabay

Inaczej

Druga książka, którą warto przeczytać w każdym wieku to książka Radka Kotarskiego o nazwie „Inaczej”. Autor pokazuje w niej, jak pracować mniej, ale lepiej i przyjemniej.

Jak przekonuje sam Radek Kotarski to właśnie w pracy spędzamy większość swojego świadomego, dorosłego życia mimo tego nikt na do tego etapu nie przygotowuje. W szkole brakuje po prostu edukacji z tym związanej. Jest trochę podobnie jak w przypadku edukacji finansowej.

Książka ta pokazuje metody oparte na pracach badawczych i eksperymentach naukowych a nie na czyimś widzimisię. Książ pozwala zmienić sposób myślenia, ukazuje że lepsze efekty nie muszą wymagać żmudnych godzin spędzonych w pracy, ale że ważniejsze jest to żeby pracować w sposób mądry i przemyślany.

Patronem medialnym książki jest TVN, a każdy zakup oznacza jeden posiłek zakupiony dla Pajacyka.

książki
fot. pixabay

21 lekcji na XXI wiek

Ostatnia książka, którą polecamy Wam w tym artykule pochodzi od autora światowych bestsellerów i nosi nazwę 21 lekcji na XXI wiek. Napisał ją Yuval Noah Harari.

Autor w książce próbuję odpowiedzieć na pytania takie jak: czy inteligencja zastąpi ludzi, Jak będzie wyglądać świat wkrótce, czy demokracja przetrwa, czy terroryści sięgną po broń jądrową oraz czy rynek będzie decydował o wszystkim.

Najogólniej rzecz ujmując autor pokazuje jak przygotować się na to, co czeka nas w perspektywie kilku lub kilkunastu lat.

Autor książki jest izraelskim historykiem profesorem na Uniwersytecie hebrajskim w Jerozolimie wydał wiele książek a jego książki czytają i polecają między innymi Bill Gates Mark Zuckerberg czy Barack Obama.

Lektura wszystkich wyżej opisanych książek pozwoli nam wygenerować wiele przemyśleń na temat naszego współczesnego życia. Zdecydowanie polecamy przeczytać te książki w 2021 roku. A jakie książki Wy polecacie obecnie dla niemal każdego? A może uważacie że nie ma takich pozycji, które powinien przeczytać każdy? Koniecznie dajcie znać w komentarzach do tego artykułu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here