Ile kosztuje stworzenie strony internetowej? To pytanie zadaje sobie wielu z nas. Obecnie wielu marzy bowiem o karierze instagramera influencera czy blogera. Oni wszyscy mogą, ale nie muszą mieć swoją stronę internetową. Własna strona internetowa przyda się też wszystkim osobom, które planują sprzedawać w swoim sklepie internetowym albo które chcą coś zakomunikować przy szerszej grupie odbiorców. Własna strona internetowa przyda się też z pewnością właścicielom firm.

Co nam daje strona internetowa?

Strona internetowa daje bowiem bardzo szerokie możliwości dotarcia do ściśle określonych grup odbiorców. To jednak ważne – cała strona internetowa to nie wszystko. Musimy pamiętać jeszcze o tym żeby wypromować ją w internecie przy pomocy działań marketingowych. Do najskuteczniejszych z nich należą obecnie reklama w mediach społecznościowych na Facebooku i Instagramie, a także reklama w systemie Google az.do długofalowe to na pewno budowanie ruchu organicznego i z wyszukiwarek internetowych, czy działania w serwisie youtube.com trzeba też pamiętać że te wszystkie działania kosztują i należy dłuższej perspektywie doliczyć je do kosztów stworzenia strony internetowej.

kod strony www
fot. pixabay

Koszty stworzenia strony internetowej

Jeśli umowa z kolei o samych kosztach stworzenia strony internetowej po widełki zaczynają się tutaj już od 200 300 zł a kończą tak naprawdę na kilku tysiącach zł. Wiele zależy od tego, komu po wierzymy tworzenie naszej strony internetowej.

Najtańsi będą na przykład studenci dorabiający sobie po godzinach czy osoby zupełnie początkujące. Musimy jednak wtedy uważać na to, żeby wszystko poszło po naszej myśli.

A może stworzenie strony samodzielnie?

Możemy też stronę stworzyć samodzielnie i jednocześnie nauczyć się tego typu umiejętności. Obecnie w internecie mamy bardzo wiele stron na których znajdują się bezpłatne lub płatne szablony. Korzystanie z tych szablonów w połączeniu z systemem zarządzania treścią WordPress daje nam tak naprawdę spore możliwości.

marketing strona www
fot. pixabay

Współpraca z firmami przy tworzeniu stron

Jeśli jednak nie chcemy samodzielnie bawić się w tworzenie takich stron warto powierzyć to zadanie profesjonalistą. Najlepiej napisać do doświadczonego freelancera lub renomowanej agencji marketingowej, która zajmuje się tego typu zleceniem od początku do końca. Takiej sytuacji musimy jednak liczyć się już z wydatkiem rzędu co najmniej 1000 zł. Największe i najbardziej znane firmy wezmą od nas kilka tysięcy, Szczególnie jeśli mówimy o większych serwisach internetowych.

Musimy też wiedzieć, że na cenę strony internetowej będzie pływać szereg różnych czynników. Można do nich zaliczyć na przykład wielkość strony internetowej, liczbę od stron, liczbę integracji na których nam zależy. Jeśli na przykład przy pomocy strony internetowej chcemy sprzedawać potrzebujemy integracji z jakimś dodatkowym systemem z bazą danych to możemy liczyć się ze znacznie większym wydatkiem niż w przypadku najprostszego bloga najprostszej strony typu wizytówka.

Strona www – cennik

Podsumowując – własna strona internetowa to koszt od kilkuset do kilku tysięcy zł. Średnia Cena oscyluje w granicach jednego 1000 zł i pozwoli nam stworzyć całkiem dobrze wyglądającą i funkcjonalną stronę internetową. Jeśli mamy czas Możemy te koszty znacznie obniżyć, tworząc w stronę samodzielnie Korzystając w tym samym gotowego szablonu wtedy to wydatek rzędu do mostu 300 zł.

A jakie są wasze doświadczenia w tworzeniu stron internetowych? Czy rzeka liście to ile serum A może agencją? Dajcie znać w komentarzach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here