W internecie możemy znaleźć coraz więcej dobrych stron internetowych. Jednak mimo upływu lat wciąż możemy odszukać strony, które pamiętają jeszcze poprzednie stulecie lub początki 21 wieku. Co takiego powinna zawierać dobra strona internetowa? Czym kierować się podczas tworzenia nowej strony? Na te i inne pytania odpowiem właśnie w tym artykule. Zapraszamy do lektury!

Na samym wstępie warto zaznaczyć, że obecnie większość ruchu w internecie pochodzi z urządzeń mobilnych, czyli na przykład smartfony. Smartfony zdecydowanie zdominowały rynek urządzeń jeżeli chodzi o przeglądanie internetu w Polsce i na świecie.

W zależności od branży i dziedziny udział urządzeń mobilnych w stosunku do całego ruchu i wynosi od około 50 do nawet 90%. Zazwyczaj statystyki te zawyża młode pokolenie czyli osoby w wieku 18 – 24 lat lub młodsze.

Co jednak istotne –  statystyki dotyczące konwersji czy zakupów wyglądają zdecydowanie lepiej na ten zwanych desktopa, czyli urządzeniach stacjonarnych dużymi ekranami. Tam najczęściej około 20 – 50% transakcji pochodzi z urządzeń stacjonarnych, cała reszta urządzeń mobilnych.

online marketing
fot. pixabay

Wszystko zależy tak naprawdę od branży i tego, kto jest naszym docelowym odbiorcą. Dane te możemy sprawdzić w Google Analytics, czyli bezpłatny narzędziu Google do analizowania statystyk ruchu na stronach internetowych. Jeśli przebudowujemy obecną stronę warto przeanalizować te dane. Jeśli z kolei tworzymy nową stronę od podstaw nie mamy dostępu do takich danych warto oprzeć się o statystyki dostępne publicznie w internecie innych tego typu sprawy.

Kiedy wiemy już że kluczowe dla naszego biznesu mogą być urządzenia mobilne musimy trochę dostosować właśnie do nich do nich. Coraz częściej mówi się o tym że urządzenia mobilne mają pierwszeństwo przed desktopem.

Projektując własną stronę internetową powinniśmy zwrócić uwagę właśnie na to, żeby strona szybko wpisywała się na mobile i żeby większość przycisków i funkcji była tam dostępna i niezwykle intuicyjna. Od tego może zależeć sukces naszej witryny, jeżeli chodzi oczywiście o konwersję i długość oraz głębokość odwiedzić.

internet
fot. pixabay

Oprócz dostosowanie strony pod urządzenia mobilne powinniśmy pamiętać o tym żeby treść na stronie internetowej była jasna i czytelna. Użytkownik który wchodzi na naszą stronę pierwszy raz powinien od razu wiedzieć, co Oferujemy i gdzie mój dalej. Intuicyjność to bardzo ważny element, który daje nam możliwość kierowania użytkownikami na stronie we wskazanych przez nas sposób. Dobrą intuicyjność zapewnia na pewno wygląd strony, ale też wspomniane wcześniej copy, czyli wszystkie treści które pojawiają się na witrynie.

Trzeba też pamiętać, że strona internetowa nie powinna być przesadnie upiększ ona. Na naszej stronie nie ma sensu dawać nas animacji czy ciężkiego kodu. Strona powinna być przede wszystkim użyteczna i praktyczna. Kwestie wizualne i niesamowite popisywanie się zostawmy na inne miejsca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here