Szukasz pracy w marketingu internetowym? Chciałbyś trafić te dobre firmy, której będziesz mógł się rozwinąć? Jeśli tak to dobrze trafiłeś, bo w tym artykule Przedstawimy kilka pora, które pomogą ci to osiągnąć.

Praca w marketingu – z czym to się je?

Na samym początku zacznijmy od tego, że praca w marketingu nie należy do najłatwiejszych, ale jednocześnie można do tej branży wejść stosunkowo łatwo i stosunkowo niskim kosztem. Wystarczy bowiem kończyć kilka kursów i nauczyć się wykonywania kilku rzeczy w praktyce, żeby dostać szansę pracy na przykład w agencji marketingowej lub telemarketingu jakiejś firmy. Firm w branży marketingowej obecnie do brakuje, więc ze znalezieniem pracy nie powinno być większych problemów.

Portale ogłoszeniowe

Pracy możemy szukać z pewnością na różnego rodzaju portalach ogłoszeniowych takich jak chociażby Pracuj.pl czy OLX. Com to serwis internetowy które mają wiele ogłoszenie że różnych branż, w tym również z branży marketingowej. Brakuje tam ofert od dużych firm czy korporacji, rzadziej pojawiają się tam natomiast oferty od małych statków czy początkującej biznesów.

marketing
fot. pixabay

Grupy na Facebooku

Mniejsze firmy znacznie chętniej i częściej ogłaszają się chociażby w grupach na Facebooku. Często właściciele takich firm dodają ogłoszenia, że poszukują właśnie nowych pracowników. Chociaż w takich filmach najczęściej zostaniemy mniej benefitów i mniejsze wynagrodzenie, to możemy liczyć na większy rozwój i perspektywę w przyszłość. Oczywiście w dużych firmach korporacjach również możemy trafić do naprawdę ciekawych i rozwijających nas miejsc.

Portale tematyczne

Trzecia opcja na poszukiwanie pracy to portale specjalistyczne, które zrzeszają ogłoszenia z danej branży. Dla przykładu w branży marketingowej takim portalem jest rocketjobs.pl. To portal, którym znajdziemy wiele ogłoszeń w branży marketingowej dla osób zajmujących się reklamą na Facebooku, dla copywriterów czy grafików.

Plusem tego typu portali jest fakt odcinek że pracodawcy najczęściej podają sam chociażby widełki wynagrodzenia. Jakość tych ogłoszeń najczęściej jest całkiem dobra.

social media
fot. pixabay

Warto przeglądać też branżowe grupy na Facebooku, po z pewnością znajdą Znajdziemy tam wiele ciekawych ogłoszeń o pracę w marketingu.

A gdzie ty szukacie pracy? Chętnie poznamy wasze zdanie w tej sprawie i przeczytamy jakieś cztery spotkały was podczas poszukiwania pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here