Masz swojego bloga, ale brakuje Ci pomysłów na nowe wpisy i teksty? Nie masz czasu na to, żeby publikować regularnie? Przeczytaj ten artykuł do samego końca, bo znajdziesz w nim masę porad dotyczących tego, w jaki sposób zorganizować pracę nad nowymi tekstami blogowymi i gdzie szukać inspiracji na nowe wpisy.

Prowadzenie własnego bloga – z czym się to je?

Prowadzenie bloga jest zajęciem bardzo przyjemnym, szczególnie na początku, gdy dopiero zaczynamy swoją przygodę z blogowaniem. Wtedy najczęściej nie brakuje nam weny i pomysłów na teksty. Pomysły przychodzą same z dnia na dzień, a my mamy ochotę każdego dnia a pisać coś nowego.

Po pewnym czasie wena jednak się kończy i wtedy pojawia się największy problem z tym, żeby publikować coś dla naszych fanów i obserwujących regularnie. Jest to jednocześnie kluczowy moment rozwoju bloga.

Jeśli wtedy porzucimy pisanie to najprawdopodobniej dużo trudniej będzie nam się zmobilizować do tego, żeby tego bloga rozwijać. Jeśli jednak wtedy znajdziemy sposób na znalezienie nowych tematów do wpisów i zaczniemy te teksty po prostu pisać to wszystko powinno pójść już z górki.

blogowanie
fot. pixabay

Gdzie szukać pomysłów na blogowe wpisy?

Pomysły na wpisy mogą znajdować się w bardzo różnych miejscach.

Po pierwsze – możemy przeglądać blogi innych internautów i na podstawie tego, co tam zobaczymy, tworzyć własne tekst. Mowa oczywiście o tym, żeby zainspirować się jakimś tekstem i na jego podstawie stworzyć coś nowego, twórczego, oryginalnego.

Po drugie – inspiracje na wiele tekstów możemy znaleźć również w komentarzach do wpisów na swoim czy cudzym blogu. Internauci bardzo często piszą o tym, o czym właśnie chcieliby poczytać.

Warto też przeglądać grupy na Facebooku, komentarze na Facebooku czy Instagramie oraz inne blogi, żeby znaleźć jak najwięcej tego typu wypowiedzi.

Zapisuj je sobie gdzieś u siebie na komputerze i będzie to potem świetna inspiracja, gdy zaczniemy poszukiwać tematów na nowe teksty.

klawiatura
fot. pixabay

Własna społeczność na blogu

Jeśli mamy już zgromadzoną jakąś społeczność na Facebooku lub Instagramie to możemy po prostu naszym obserwującym zadać pytanie, o czym w danym momencie chcieliby poczytać. Najczęściej ludzie bardzo chętnie się wypowiedzą i dadzą nam świeże pomysły na teksty, a jednocześnie będą wtedy nieść poczucie, że przyczynili się do rozwoju bloga i że już wkrótce znajdą na nim teksty, o które sam prosili. Jak widzisz – jest z tego bardzo wiele korzyści.

A gdzie Wy szukacie inspiracji na blogowe wpisy? Koniecznie dajcie znać w komentarzach. Czekamy na Wasze głosy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here