Założenie własnej firmy transportowej wiąże się najczęściej z ogromnymi kosztami. Zakup pojazdów to bowiem najczęściej inwestycja rzędu co najmniej kilkuset tysięcy zł. Większość firm ubiega się na samym początku działalności o kredyty inwestycyjne lub bierze pojazdy w leasing. Nie jest to jednak opcja dostępna dla każdego, bo banki także co się zabezpieczyć. Czy warto założyć firmę transport transportową w 2021 roku? I z jakimi kosztami wiąże się założenie takiej firmy transportowej? Na te i inne pytania Postaramy się odpowiedzieć w tym artykule.

Własna firma transportowa – to nie takie proste!

Na samym wstępie warto zauważyć, że posiadanie własnej firmy transportowej jest zadaniem, które nie jest łatwe. Nie każdy z nas poradzi sobie bowiem wprowadzeniem tego typu firmy. Oprócz tego że wiąże się to z bardzo dużymi kosztami, to możemy również posiadać niezbędną wiedzę i umiejętności z logistyki, transportu oraz umieć dobrze zarządzać ludźmi i procesami. Tego typu firma transportowa to najczęściej duże wyzwanie logistyczne i oby.

Jeśli jednak planujemy otworzyć własną firmę transportową musimy liczyć się kosztem zakupu samochodów. Oprócz tego Musimy pamiętać o ubezpieczeniu. Co ważne oprócz ubezpieczenia OC warto wykupić również ubezpieczenie AC które przyda nam się w przypadku kolizji w naszej winy. Może się bowiem okazać, że koszty naprawy tego typu pojazdów będą dla nas niemiłą niespodzianką.

Aby prowadzić firmę transportową musimy posiadać odpowiednią licencję. Jest to działalność regulowana, w związku z czym nie każdy będzie mógł prowadzić tego typu działalność gospodarczą.

tir
fot. pixabay

Firma transportowa – jakie koszty?

Realnie patrząc własna firma transportowa zanim Zator generować przychody musi pochłonąć sporo pieniędzy z naszego budżetu. Musimy bowiem zainwestować w pojazdy, których koszt najczęściej przekracza kilkaset tysięcy zł. Dla przykładu – otwierając firmę przewożące pasażerów Na popularnej linii turystycznej musimy zainwestować co najmniej kilka busów, a także zatrudnić kilka osób. To wszystko początkowe wydatki przekraczające nawet 1000000 zł. Mało kto z nas jest w stanie przeznaczyć tego typu kwoty na inwestycję w branżą transportową, szczególnie w obecnym czasie.

ludzie w autobusie
fot. pixabay

Własna firma – zakładać czy nie?

Jak widać rozwijanie własnej firmy transportowej nie jest zadaniem najłatwiejszym. Jeśli jednak wszystko nam się powiedzie to możemy liczyć na całkiem spore zyski.

Biorąc jednak pod uwagę obecne czasy, w których na firmy transportowe nakładane są obostrzenia lub zapotrzebowanie na tego typu usługi po prostu się zmniejsza warto dokładnie przemyśleć decyzję o otworzeniu własnego biznesu w tej dziedzinie gospodarki. Być może za kilka lat będzie lepszy czas na inwestycje w firmę transportową.

Jeśli szukasz obecnie pomysłów na biznes zachęcamy cię gorąco do lektury i innych artykułów z tego działu na naszym blogu.

A jakie jest twoje zdanie w sprawie otwierania w 2021 roku firmy transportowej? Czy warto wchodzić ten biznes? Zapraszamy do podzielenia się swoją opinią w komentarzach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here