Chcesz otworzyć własny biznes, ale nie masz lub nie chcesz inwestować zbyt wielu środków na start? To całkiem rozsądne podejście, szczególnie w niepewnych czasach, które mamy obecnie. Warto jednak dobrze zastanowić się nad tym, jakie rodzaju biznes chcemy prowadzić i jakie są jego koszty. Właśnie temu zagadnieniu przyjrzeliśmy się w tym artykule. 

Wielu z nas zadaję sobie pytanie jaki biznes otworzyć w 2021 roku nie mając dużego kapitału na start. Jest to bardzo dobre pytanie, które warto zadać sobie zawsze przed rozpoczęciem działalności gospodarczej.

Pomysłów na własny biznes z pewnością nie brakuje, ale niektóre z nich w obecnych czasach co szczególnie ryzykował. Obecnie takim ryzykiem wiąże się na przykład prowadzenie działalności gospodarczej w branżach, które są dotknięte w ostrzeżeniami związanymi z pandemią. Z kolei biznesy internetowe przeżywają prawdziwy rozkwit. To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich osób, które nie mają dużego kapitału na start a chcą spróbować swoich sił w działalności gospodarczej.

własna firma
fot. pixabay

Agencja reklamowa

Pierwszym rodzajem biznesu, który Możemy założyć za naprawdę niewielkie pieniądze jest na przykład własna agencja reklamowa lub marketingowa. Tego typu firma świadczy usługi reklamowe i marketingowe dla innych firm działających na rynku. Mając tego typu biznes musimy umieć pisać dobre teksty tworzyć strony internetowe, tworzyć grafiki do internetu i do druku oraz znać podstawowe zasady marketingu reklamy i komunikowania społecznego. Tego typu firmę Możemy założyć dysponując budżetem poniżej 10000 zł.  Na początek musimy posiadać z pewnością komputer dostęp do internetu, a także chociażby podstawową wiedzę dotyczącą pisania tekstów e-marketingu jeśli mamy takie zasoby i umiejętności to możemy rejestrować własną działalność i zdobywać klientów.

Udzielanie korepetycji

Drugi biznes który w 2021 roku przeżywa prawdziwy rozkwit to działalność związana z prowadzeniem korepetycji dla uczniów. Podczas nauki zdalnej w polskich szkołach. Jest to szczególnie zauważalny także wśród najmłodszych dzieci, które w szkole podstawowej nie potrafią skupić się na zajęciach zdalne. Tychy samym rodzice Coraz chętniej wykupują dla swoich pociech korepetycje. Jeśli posiadamy wiedzę z języka polskiego matematyki języka angielskiego to możemy liczyć na naprawdę sporo zleceń. Koszty tego typu działalności są również minimalne bo nie musimy mieć nawet własnego biura. Wystarczy że posiadamy komputer z dostępem do Internetu i możemy startować.

kursy i szkolenia
fot. pixabay

Tworzenie kursów i szkoleń

Ciekawym pomysłem na biznes w 2021 roku jest również tworzenie różnego rodzaju kursów i szkoleń. Zarabianie na sprzedawaniu własnej wiedzy staje się coraz bardziej popularne już od kilku lat. Procesy związane z pandemią tylko przyśpieszyły rozwój tej gałęzi gospodarki. Coraz chętniej Bierzemy udział w szkoleniach online oglądamy webinary i warsztaty online.ga mieszkając nawet w małej miejscowości jesteśmy w stanie szkolić osoby z firm, które znajdują się w największych polskich miastach takich jak Warszawa Kraków Gdańsk. To daje nam bardzo dużo możliwość. Musimy posiadać tylko odpowiednią wiedzę, którą będziemy w stanie opakować i sprzedawać.

Doradztwo

Kolejny rodzaj biznesu który sprawdza się w obecnych czasach to wszelkiego rodzaju doradztwo. Możemy doradzać tej branży, na której dobrze się znamy. Coraz popularniejsze staje się między innymi doradztwo biznesowe czy doradztwo przy poszukiwaniu prac. Możemy tworzyć innym ludziom CV pisać listy motywacyjne, pisać biznesplany, analizować różnego rodzaju dokumenty i strategie czy przygotowywać rekomendacje dotyczące dalszych planów wybranej firmy. Oczywiście Wymaga to od nas sporego doświadczenia.

Sklep internetowy

Ostatni rodzaj biznesu, który omawiamy w tym artykule również związany jest z internetem. Chodzi konkretnie o prowadzenie sklepu internetowego. Tutaj koszt początkowy jest Co prawda nieco wyższy niż przy innych biznesach internetowych, Bo musimy między innymi kupić towar, ale i tak koszty są znacznie niższe niż przy tradycyjnym sklepie stacjonarnym. Nie musimy bowiem wynajmować biura płacić rachunków za magazyn ty inwestować w pracowników którzy będą sprzedawać przez kilka czy kilkanaście godzin w ciągu dnia. Wystarczy, Że zainwestujemy w dobrą stronę internetową oraz marketing i jeśli nasze produkty będą dobre to mamy sporą szansę na to, że szybko znajdziemy pierwszych klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here