magazyn wynajem

Wszystkie firmy przewozowe wymagają odpowiedniej infrastruktury do swojego codziennego działania. Zazwyczaj są to przedsiębiorstwa, które zatrudniają setki pracowników i na co dzień przetwarzają tysiące zleceń od klientów z całej Polski. Dlatego też żaden element ich funkcjonowania nie może być zaniedbany, bo szybko prowadzi to do wielu opóźnień i utrudnień.

Magazyny na wynajem

W każdej firmie przewozowej lub firmie kurierskiej podstawą organizacji ich działania zajmuje się centrum logistyczne. Jest to podjednostka, której cała rola opiera się na tym, aby odpowiednio zsynchronizować i rozplanować realizację wszystkich przyjmowanych od klientów zleceń, bez względu na to z jakich regionów Polski one pochodzą. Takie centrum logistyczne często służy także jako centrum magazynowe. W przerwach w trasie, kurierzy zostawiają tam przesyłki, po to, aby kolejni przewoźnicy je odebrali i przewieźli do kolejnego punktu na trasie. Wszystko w tego typu operacjach musi być idealnie rozplanowane, począwszy od tego w jakiej lokalizacji znajduje się tak centrum logistyczne. Musi być ono bowiem tak umiejscowione na mapie, że stanowi wygodny przystanek podczas realizacji długodystansowych kursów. Dzięki temu długie trasy mogą być podzielone w sposób, który pozwala na wymianę kurierów i tym samym nie obciąża żadnego pracownika. Oprócz tego przystanki tego typu pomagają koordynować cały transport i sprawdzać, czy jego przebieg jest pozbawiony opóźnień o których powinno się ostrzec odpowiednich klientów.

Niestety nie każda firma transportowa posiada na tyle dużo pieniędzy, aby samodzielnie wybudować swoje własne centrum magazynowe. Jest to bowiem przedsięwzięcie bardzo kosztowne, które na dodatek zajmuje dużo czasu. Czas ten znacznie lepiej spędzić na tym, aby inwestować w rozwój innych gałęzi działania danej firmy przewozowej, a także usprawniać wszystkie ze świadczonych przez nią usług. Dlatego też wiele firm przewozowych decyduje się na alternatywne metody rozwiązania problemu z brakiem własnego centrum logistycznego. Wśród tych najbardziej popularnych jest wynajem centrum logistycznego.

Może się wydawać, że centrum logistyczne do wynajęcia nie jest obiektem, który pojawia się na rynku polskim bardzo często. Tymczasem wbrew pozorom nie brakuje tego typu ogłoszeń, które jednak należy odpowiednio wyszukać i przestudiować zanim podejmie się jakiekolwiek działania, zmierzające ku podjęciu decyzji o wynajem konkretnego budynku.

Wynajem centrum logistycznego

Centrum logistyczne do wynajęcia to zazwyczaj własność innej firmy, która wybudowała ten obiekt w okolicach dużego miasta na potrzeby swojej własnej działalności. Z różnych przyczyn może jednak dojść do przerwania z jego korzystania, a żeby uniknąć strat jakie generuje nieużywana nieruchomość, zostaje wystawione ogłoszenie dotyczące wynajmu. Wynajem centrum logistycznego to wydatek, który zależy od wielu czynników.

Podstawowym jak zawsze jest lokalizacja. Jeżeli centrum to położone jest w okolicy Warszawy, która jest bardzo ważnym węzłem komunikacyjnym dla działalności każdej firmy przewozowej, wartość takiego obiektu jest bardzo wysoka. Należy zatem oczekiwać równie wysokich opłat za wynajem. Drugim czynnikiem, który jest bardzo istotny przy planowaniu wynajmu jakiegokolwiek centrum jest jego powierzchnia użytkowa. Te o dużej powierzchni mogą ostatecznie służyć jak świetne centrum magazynowe. Te mniejsze ograniczają swoją działalność tylko do procesów logistycznych, zatem pełnią funkcję organizacyjną.

Jako że oferty na wynajem centrum logistycznego nie są dostępne przez długi czas, warto jest bardzo szybko podjąć swoją decyzję. Nie oznacza to jednak, że trzeba być pochopnym. Jeżeli jednak dany obiekt spełnia wszystkie wymagania to na pewno nie należy zwlekać i zamiast tego lepiej jak najszybciej złożyć swoją propozycję. Centrum logistyczne do wynajęcia to zatem bardzo dobry sposób na to, aby rozwijać działalność firmy przewozowej bez obciążania jej budżetu przez duże inwestycje. Każde przedsiębiorstwo transportowe lub kurierskie powinno na poważnie rozważyć tę możliwość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here