Jak wysłać sprzęt AGD kurierem?

0
685

Sprzedałeś swoją używaną kuchenkę na portalu aukcyjnym? A może chcesz wysłać robot kuchenny siostrze w prezencie? Sprzęt AGD najlepiej nadać za pośrednictwem renomowanej firmy kurierskiej. Jak to zrobić? Ile kosztuje wysyłka sprzętu AGD kurierem?

Jak przygotować sprzęt do wysyłki?

Sprzęt AGD może być bardzo cenny. Dlatego też paczkę zawierającą takie elementy trzeba odpowiednio zabezpieczyć. Zminimalizuje to ryzyko uszkodzenia lub zniszczenia urządzeń podczas transportu. 

Jeśli chcesz wysłać używany sprzęt, najpierw porządnie go wyczyść. W środku nie mogą zostać żadne resztki jedzenia, które mogłyby się zepsuć, czy płyny, które mogą się wylać. Umyty sprzęt dokładnie osusz. Zdemontuj wszystkie ruchome elementy (takie jak półki czy szuflady), które mogłyby przemieszczać się podczas transportu. Ostre elementy dodatkowo zabezpiecz odpowiednim materiałem.  

W co zapakować sprzęt?

Wszystko zależy od tego, jak duży jest sprzęt, który chcesz wysłać. Mniejsze przedmioty – takie jak czajnik elektryczny, toster, kuchenka mikrofalowa, blender, ekspres do kawy czy okap kuchenny – można zapakować w solidny, sztywny karton. Duże urządzenia – czyli lodówki, pralki, zmywarki, piekarniki do zabudowy, kuchenki wolnostojące – wysyła się na palecie.

Zanim włożysz drobne sprzęty AGD do kartonu, umieść je w oryginalnych pudełkach. Jeśli nie masz oryginalnych opakowań, postaraj się znaleźć sztywne pudełka, które będą dopasowane rozmiarem do wysyłanego sprzętu. Wnętrza kartonu dodatkowo zabezpiecz specjalnym wypełniaczem. Do przesyłki delikatnych urządzeń doskonale sprawdzają się styropianowe wkłady dopasowane kształtem do sprzętu. Pamiętaj, że każdy element znajdujący się w paczce, powinien zostać zapakowany osobno i owinięty folią bąbelkową – najlepiej kilkoma warstwami.

Jeśli chcesz wysłać duży sprzęt, zaopatrz się w drewnianą europaletę, taśmę do spinania palet oraz materiały do zabezpieczenia przesyłki – w tym stretch, karton oraz styropianowe narożniki. Urządzenie powinno być ustawione na środku palety w pozycji stojącej. Sprzęt zabezpiecz kawałkami kartonu, styropianowymi narożnikami i folią stretch (lub bąbelkową). Następnie mocno zepnij taśmami, żeby przesyłka utrzymała się w miejscu podczas transportu.

Ile kosztuje wysyłka urządzeń AGD kurierem?

Cena – podobnie jak forma zapakowania – zależy od wielkości wysyłanego przedmiotu. Szczegółowe koszty nadania paczki zawierającej sprzęt AGD znajdziesz na stronie profesjonalnego brokera usług kurierskich kurierovo.pl. Firma współpracuje ze znanymi i cenionymi przewoźnikami, którzy dostarczają najróżniejsze paczki (nawet te bardzo duże lub o niestandardowych kształtach) w każde miejsce w kraju i na świecie. 

Porównaj oferty poszczególnych przewoźników i zamów kuriera na kurierovo.pl. Możesz skorzystać z wielu dodatkowych usług, które wpłyną na jakość i bezpieczeństwo wysyłki paczki – np. z ubezpieczenia, potwierdzenia SMS o doręczeniu, czy opcji doręczenia przesyłki w sobotę. Wybrana firma kurierska odbierze od Ciebie paczkę i dostarczy prosto pod wskazany adres. Wszystkie formalności związane z nadaniem przesyłki załatwisz w kilka minut.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here