Kredyt konsolidacyjny

Kredyt konsolidacyjny jest dla wielu osób jedyną szansą na to, aby wyjść z trudnej sytuacji finansowej. Spłata kilku zobowiązań jednocześnie może stać się w pewnym momencie dużym obciążeniem dla domowego budżetu i powodować niepotrzebny stres i nerwy. Dzięki konsolidacji możesz odetchnąć i zająć się spłatą tylko jednej raty. Zanim się tak jednak stanie musisz otrzymać pozytywną decyzję w sprawie przyznania kredytu, co nie zawsze jest najłatwiejsze. Co trzeba zrobić, aby otrzymać korzystny kredyt konsolidacyjny? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Kredyt konsolidacyjny – co to jest?

Zanim wytłumaczymy Ci, co zrobić, aby otrzymać korzystny kredyt konsolidacyjny, warto abyś dokładnie wiedział, na czym polega tego typu zobowiązanie. Kredyt konsolidacyjny to długoterminowe zobowiązanie dla osób, które posiadają wiele kredytów i pożyczek. Dzięki takiemu produktowi finansowemu możesz połączyć kilka zobowiązań w jeden nowy kredyt, który jest łatwiejszy do spłaty. Jak to możliwe? Otóż dzięki temu, że raty kredytu konsolidacyjnego są rozłożone na bardzo długi okres, to ich suma w skali miesiąca jest stosunkowo niska.

Dzięki kredytowi konsolidacyjnemu https://habza.com.pl/kredyt-konsolidacyjny/ możesz połączyć różnego rodzaju zobowiązania. Mogą to być: kredyty gotówkowe, pożyczki pozabankowe, kredyty samochodowe i hipoteczne, a także zadłużenia na kartach kredytowych. Zaletą konsolidacji jest to, że nie musisz już pamiętać o kilku terminach spłaty. Wystarczy, że w miesiącu zrobisz jeden przelew do nowego kredytobiorcy, który wcześniej zajął się spłatą Twoich długów w innych bankach i firmach pożyczkowych.

Jak otrzymać kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny jest dość skomplikowanym zobowiązaniem finansowym i z pewnością nie dostaniemy go tak łatwo, jak chociażby kredytu gotówkowego. Najważniejsza w tym przypadku jest zdolność kredytowa osoby, która ubiega się o konsolidację. Bank zwraca szczególną uwagę na zdolność i historię kredytową potencjalnych kredytobiorców. Osoby, które mają negatywne wpisy w BIK, mogą mieć problem z uzyskaniem korzystnego kredytu konsolidacyjnego. Dochody i stabilność zatrudnienia mogą zadecydować o tym, czy otrzymasz niezbędny kredyt.

Co ma jeszcze wpływ na zdolność kredytową? Banki podczas analizy biorą pod uwagę wiele czynników. Ważne są takie kwestie jak: wiek, wykształcenie, zawód, liczba osób na utrzymaniu, koszty utrzymania oraz liczba posiadanych zobowiązań. Bank sprawdzając zdolność kredytową klienta, upewnia się, czy będzie on w stanie spłacić zadłużenie w wyznaczonym terminie wraz ze wszystkimi kosztami dodatkowymi.

Jeśli chcesz otrzymać kredyt konsolidacyjny, to powinieneś ubiegać się o niego jeszcze zanim Twoja zdolność kredytowa ulegnie znacznemu pogorszeniu przez narastające długi. Porównaj oferty z kilku różnych instytucji finansowych i złóż wniosek tam, gdzie oferta jest najkorzystniejsza.

Pomoc doradcy kredytowego w uzyskaniu kredytu konsolidacyjnego

Nie każdy wie gdzie i jak szukać najlepszych ofert kredytowych dopasowanych do swojej sytuacji finansowej. Jeśli obawiasz się, że podejmiesz niekorzystną dla siebie decyzję kredytową, to zgłoś się do doradcy Habza Finanse. Taka osoba specjalizuje się w pozyskiwaniu trudnych kredytów dla osób zadłużonych. Doświadczony doradca znajdzie dla Ciebie najlepszą ofertę oraz przeprowadzi Cię przez cały proces ubiegania się o zobowiązanie. Nie musisz martwić się formalnościami, ponieważ również w tej kwestii pomoże Ci osoba z odpowiednią wiedzą. Ubieganie się o kredyt konsolidacyjny z doradcą jest szybkie i przyjemne i pozwoli Ci zaoszczędzić sporo nerwów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here