Czy można wziąć pożyczkę bez posiadania dochodów

Przeważnie, żeby dostać kredyt w banku, konieczne jest przedstawienie oświadczenia o dochodach. Chodzi tutaj o dokument, który potwierdza, że regularnie otrzymujemy wynagrodzenie oraz, że posiadamy stałe źródło dochodu. Jednak może zdarzyć się taka sytuacji, że nie posiadamy żadnych dochodów. Czy wtedy też możliwe jest uzyskanie pożyczki?

Lepiej wybrać bank czy instytucje pozabankową?

Banki stawiają sprawę dosyć jasno. Żeby otrzymać pożyczkę, konieczne jest dostarczenie dokumentów, które potwierdzą, że otrzymujemy dochód. W większości sytuacji wystarczy zaświadczenie od pracodawcy. Czasami też może być to zaświadczenie z instytucji lub wykaz z konta. Chodzi po prostu o to, by w jakiejś formie potwierdzić, że zyskujemy wynagrodzenie każdego miesiąca.

Nieco inaczej wygląda to w przypadku instytucji pozabankowych. Zdarza się bowiem, że nie będą w ogóle wymagały dostarczanie tych wszystkich dokumentów czy zaświadczeń. Często można jedynie przynieść dowód osobisty. W niektórych przypadkach jedynie konieczne będzie oświadczenie o wydatkach, zobowiązaniach finansowych oraz oczywiście dochodach.

Trzeba jednak przyznać, że łatwiej jest otrzymać pożyczkę w instytucji pozabankowej, jeśli mamy problem z dochodami. Poza tym tutaj formalności jest niewiele i często osoby bez regularnego wynagrodzenia mają większą szansę na otrzymanie pożyczki.

Szukasz rankingu pożyczek? Sprawdź na CreditNow.pl

Kto może otrzymać pożyczkę bez zaświadczeń?

Firmy kierują swoją ofertę przede wszystkim do osób, które potrzebują dodatkowego zastrzyku gotówki od razu. Chodzi tutaj nie tylko o osoby bezrobotne, które utrzymują się ze świadczeń socjalnych. Pracownicy na umowach cywilnoprawnych przeważnie nie mają szans na otrzymanie pożyczki w banku i kierują swoje kroki do firm pozabankowych.

Podobnie może to wyglądać w przypadku osób pracujących w szarej strefie studentów, rencistów, emerytów, a także innych osób, które dostają dochód z innego tytułu niż praca.

Jak wziąć pożyczkę? Gdzie szukać dobrych pożyczek? Sprawdź na CreditNow.pl

Jak przebiega weryfikacja?

Weryfikacja jest konieczna bez względu na to, gdzie bierzemy pożyczkę. Chodzi bowiem o to, by zabezpieczyć zarówno firmę, jak i klienta. Niestety wciąż zdarzają się sytuację, gdy ktoś podszywa się pod inną osobę, by wziąć na nią kredyt.  Z tego powodu konieczna jest weryfikacja, która pomaga nie doprowadzać do tego typu sytuacji.

Firma może wymagać wypełnienia dokumentu, w którym znajdą się dane osobiste, rzadko kiedy zdarza się, że prosi też o wykonanie skanu dowodu osobistego. Wtedy warto zamalować na zdjęciu dane, które nie są potrzebne do weryfikacji.

Następnym krokiem jest przeprowadzenie weryfikacji. Często wykonuje się ją poprzez rozmowę telefoniczną. Konsultant dzwoni pod wskazany numer, sprawdza poprawność danych oraz pyta o inne. Można też zalecić wykonanie przelewu bankowego. Zwykle są to kwoty do 1 zł, które zostają zwrócone razem z pożyczką. Trzecim sposobem jest instantor, czyli usługa wykorzystująca zaawansowane technologie szyfrujące.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here