Porady dotyczące finansów osobistych, które powinieneś zignorować

Jeśli chcesz zbudować silny profil kredytowy, ważne jest, abyś monitorował swoje finanse osobiste. Twój raport kredytowy rejestruje Twoje zachowania finansowe i ułatwia ich śledzenie. Łatwo jest wykryć i naprawić podstawowe przyczyny. Możesz również poprawić swoją ocenę kredytową, przeglądając raporty kredytowe co najmniej raz w roku. Ale śledzenie wyłącznie raportów kredytowych nie pomoże Ci w budowaniu Twoich finansów.

Czasami popełniamy błędy, które mogą nie być odnotowane w raportach kredytowych, ale mogą wpłynąć na naszą ocenę kredytową. Inne posunięcia mogą nie wpłynąć na Twoją ocenę kredytową, ale mogą spowodować problemy finansowe w przyszłości. Twój wynik kredytowy jest najważniejszym wskaźnikiem Twoich finansów, ale inne wskaźniki oceniają różne nawyki finansowe. Chociaż możesz myśleć, że tradycyjne porady finansowe są bezpieczne, ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że nie zawsze mogą działać.

Na kartach kredytowych można utrzymywać miesięczne salda

Ten mit może skończyć się kosztem tysięcy, a nawet tysięcy funtów w dłuższej perspektywie. Ludzie będą Ci mówić, żebyś nie spłacał salda na karcie kredytowej. Aby utrzymać swój wynik kredytowy, musisz „przenosić” saldo z miesiąca na miesiąc, co jest najgorszą rzeczą, jaką możesz zrobić. Ostatecznie sprowadza się to do tego, jak działają karty kredytowe. Co miesiąc otrzymujesz wyciąg z karty kredytowej. Bieżące saldo i saldo na wyciągu są zazwyczaj takie same, chyba że w przeszłości narosło duże zadłużenie.

Nie otrzymasz opóźnień w płatnościach w raporcie kredytowym, jeśli dokonasz tylko minimalnych płatności miesięcznych. Dzięki temu nie wpłynie to negatywnie na Twoją ocenę kredytową. Jednak w końcu będziesz musiał zapłacić odsetki za niezapłacone saldo. Oprocentowanie kart kredytowych często przekracza 20% APR, więc w dłuższym okresie czasu możesz wydać o wiele więcej pieniędzy, co może doprowadzić do pułapki zadłużenia. Najlepiej byłoby, gdybyś nie oszczędzał na swoim saldzie na karcie kredytowej.

Zaciągnięte pożyczki mają wpływ na Twoją ocenę kredytową

Biura kredytowe biorą pod uwagę wiele czynników przy obliczaniu Twojej punktacji kredytowej, w tym mieszankę kredytową. Lepiej jest mieć wiele rodzajów kredytów (np. karty kredytowe, kredyty samochodowe i studenckie), niż mieć dużo kredytów jednego rodzaju. To dlatego niektórzy ludzie decydują się nie spłacać swoich kredytów. Jest to ten sam powód, dla którego zadłużenie na karcie kredytowej jest złe. W dłuższej perspektywie płacisz więcej odsetek, niż gdybyś spłacał kredyt na czas.

Jedynym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy jest cięcie wydatków

Złotą zasadą zdrowia finansowego jest wydawanie mniej pieniędzy niż się zarabia. To ma sens, aby zmniejszyć swoje wydatki, jeśli chcesz mieć więcej pieniędzy. W teorii jest to fantastyczny pomysł. W praktyce nie jest to łatwe. Mądrze jest ograniczać wydatki tam, gdzie to możliwe, ale może to nie być trwałe, jeśli zaczniesz ciąć swój budżet i eliminować wszystkie nieistotne koszty. Zdrowie finansowe to przede wszystkim odpowiedzialność finansowa. Jeśli unikasz jedzenia na mieście, wyjazdów na wakacje z rodziną czy kupowania porannej latte, prawdopodobnie wkrótce będziesz niezadowolony. Możesz nawet porzucić swój budżet i wrócić do starych nawyków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here