Kredyt bez zdolności kredytowej

0
1332

Każdy z nas potrzebuje od czasu do czasu większego zastrzyku gotówki na zakup czegoś większego. Czasem może to być nowy telewizor czy nowy laptop, innym razem zakup czegoś większego jak na przykład nowy rower czy nawet nowy samochód. Niektórzy z nas mogą też potrzebować większego zastrzyku gotówki do rozwinięcia swojego biznesu lub na remont domu czy mieszkania.

Możemy pozyskać takie środki na wiele sposobów. Pierwszym z nich i najbardziej oczywistych jest oczywiście podjęcie pracy i odłożenie sobie z zarobionych pieniędzy większej sumy na jakiś większy wydatek. Jest to rozwiązanie proste, jednak nie zawsze się sprawdza.

Dlaczego? Wiele osób pracuje na umowie zlecenie lub na umowie o pracę, ale za najniższą krajową. Ich zarobki są wówczas zazwyczaj na tyle niskie, że nie są w stanie z danej pracy odłożyć sobie jakichkolwiek środków, a nawet jeżeli są, to są to środki bardzo małe i niewystarczające na zakup niczego większego. Odpowiedzią na to może być na przykład branie nadgodzin czy też praca w weekendy kiedy to stawka godzinowa jest zazwyczaj zauważalnie wyższa, po to żeby zachęcić pracowników do pracy w te mniej obłożone dni. Nie zawsze jednak nasza praca i stanowisko w pracy mogą oferować nam możliwość wzięcia nadgodzin. Inną formą dorobienia może być dodatkowa druga praca na połowę etatu – będzie to oznaczało jednak pracę 12 godzin dziennie co dla niektórych może być po prostu zbyt ciężkie. Inną opcją wartą rozważenia jest też dodatkowa praca zdalna w domu dzięki której zarobimy w skali miesiąca dodatkowe kilkaset złotych.

Innym pomysłem na pozyskanie w krótkim czasie większej sumy pieniędzy, jest pożyczka. Co jednak zrobić kiedy nasza zdolność kredytowa jest zerowa lub zbyt niska żebyśmy mogli wziąć pożyczkę na więcej niż kilkaset złotych?

Pierwszą możliwością jest pożyczenie pieniędzy od kogoś bliskiego z rodziny. Jest to zdecydowanie najbezpieczniejszy wariant, ponieważ taka pożyczka zazwyczaj będzie wiązała się z zerowym oprocentowaniem. Jeżeli nasz bliski z rodziny jest wyrozumiałą osobą, to dodatkowo będziemy mogli oddać mu jego pieniądze trochę później, na przykład po roku czy dwóch latach, zamiast po miesiącu.

Drugim wariantem jest kredyt bez zdolności kredytowej, który oferuje wiele banków chwilówkowych. Kredyty bez zdolności kredytowej cechuje zauważalnie wyższe oprocentowanie niż w przypadku zwyczajnych kredytów, dość krótki okres spłaty kredytu, a także szybki okres weryfikacji naszego konta i wypłacenia nam gotówki – pieniądze mogą znaleźć się na naszym koncie czasem nawet po kilkunastu minutach od podpisania umowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here