kredyt

Trudnym kredytem można nazwać takie zobowiązanie, które będzie kłopotliwe do uzyskania z uwagi na fakt, że dany kredytobiorca nie spełnia całkowicie lub częściowo wymagań banków. Może to być na przykład osoba, która posiada niską zdolność kredytową lub negatywne wpisy w bazie Biura Informacji Kredytowej.

Jak łatwo się domyślić, banki mogą być negatywnie nastawione do udzielania kredytów takim klientom, z uwagi na wiążące się z tym ryzyko. Taka sytuacja jednak nie jest bez wyjścia i jest wiele działań, które można wykonać, aby wyjść z niej obronną ręką. Tak więc, jak można zwiększyć swoje szanse na otrzymanie trudnego kredytu? Sprawdź!

Jak zwiększyć swoją zdolność kredytową (lub poprawić historię kredytową)?

Zdolność kredytową można zwiększyć na przykład zmieniając formę zatrudnienia (banki preferują umowę o pracę na czas nieokreślony) lub uzyskując podwyżkę. Inne sposoby na jej podniesienie to przykładowo spłacenie któregoś z pomniejszych, obecnie posiadanych zobowiązań lub ograniczenie swoich kosztów utrzymania.

Historię kredytową z kolei można poprawić generując pozytywne wpisy (czyli zaciągając niewielki kredyt i spłacając go w terminie) bądź też po prostu czekając, aż negatywne wpisy znikną. Nie jest to jednak szybka metoda, ponieważ Biuro Informacji Kredytowej ma prawo przechowywać informacje o długach spłaconych z opóźnieniem przez aż 5 lat od ich całkowitego uregulowania.

Dalsze informacje na temat trudnych kredytów dla zadłużonych można znaleźć pod adresem https://habza.com.pl/trudne-kredyty/. Jest to niewątpliwie temat, który może zainteresować coraz większą ilość Polaków, warto więc poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie. Może się ona przydać, jeśli nie od razu, to po pewnym czasie, w przypadku, gdyby doszło do pogorszenia się sytuacji finansowej i pojawiłaby się potrzeba zaciągnięcia kredytu.

Najlepiej zaciągać kredyt z pomocą specjalisty

Powyższe metody na zwiększenie szansy na uzyskanie trudnego kredytu są skuteczne, ale część z nich wymaga czasu lub może być trudna do wykorzystania w wielu sytuacjach. Warto w związku z tym wspomnieć o tym, że prawdopodobieństwo uzyskania kredytu można zwiększyć także na jeden inny, wygodny i szybki sposób. Mowa tutaj o zwróceniu się o pomoc do wykwalifikowanego pośrednika kredytowego.

Doświadczony pośrednik, który specjalizuje się w trudnych kredytach, taki jak Habza Finanse, zapozna się z sytuacją klienta i wskaże mu, jakie kroki warto podjąć w dalszej kolejności. Z uwagi na doskonałą znajomość ofert poszczególnych banków i obowiązujących w nich zasad, a także posiadanie sieci kontaktów na szczeblach decyzyjnych w różnych instytucjach, pozyskanie trudnego kredytu z pośrednikiem jest łatwiejsze niż zrobienie tego samodzielnie.

Nawet, jeśli kredyt nie jest trudny do uzyskania, to skorzystanie z pomocy specjalisty i tak może być zalecane. Wynika to przede wszystkim z tego, że dzięki wsparciu eksperta kredytowego można nie tylko upewnić się, że kredyt rzeczywiście zostanie przyznany, ale też zyskać pewność, że zostanie on udzielony na najlepszych możliwych warunkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here