Jak wykorzystać druk wielkoformatowy dla promocji firmy

Reklama wielkoformatowa, bilbordy, druki wielkoformatowe to bardzo popularne formy promocji outdoorowej. Reklama zewnętrzna od razu kojarzy się właśnie z wyżej wymienionymi rozwiązaniami. Bez wątpienia jest to bardzo skuteczny i stosunkowo tani sposób na promocję swojej firmy. Pozornie prosta sprawa, ale na co zwrócić uwagę przy zlecaniu wykonania druku wielkoformatowego? Jak najlepiej wykorzystać druk wielkoformatowy dla promocji swojego przedsiębiorstwa bądź organizacji? Odpowiadamy!

Wielkość druku

Kluczową cechą reklamy typu bilbord i druku wielkoformatowego jest jego wielkość. Oczywiście, nie zawsze powinniśmy się kierować zasadą „im więcej, tym lepiej”. Technologia i przygotowanie wydruku pod baner wielkoformatowy znacznie różnią się od przygotowania mniejszych form jak tablice reklamowe czy szyldy reklamowe. Przy dużych formatach wydruku reklamy można zdecydować się na niższą jakość wydruku. Taka możliwość jest rezultatem odległości i miejsca umiejscowienia banneru od odbiorcy. Ogromne bilbordy są zazwyczaj umieszczone przy drogach szybkiego ruchu lub na budynkach. Takie reklamy charakteryzują się prostotą, małą ilością detali, co powinno ułatwić odbiorcy odczytanie i odbiór reklamy.

Wybór drukarni

Po wykonaniu wstępnego projektu oraz dokładnego sformułowania swojego pomysłu na reklamę, możemy się zwrócić do drukarni. Najlepiej od początku szukać drukarnię, dla której jedną ze specjalizacji jest druk wielkoformatowy. Taka firma musi być wyposażona w sprzęt do druku na dużym formacie. Po ukończeniu wydruku, banery zwykle wzmacniane są warstwą laminowaną. Dodatkowo stosuje się montaż w postaci metalowych okuć do zainstalowania napięcia. Najnowsze technologie sprawiają, że reklamy są odporne na wilgoć, zmiany temperatur czy działanie promieni słonecznych.

Podłoże wydruku

Przed realizacją należy jeszcze podjąć decyzję, na jakim podłożu będzie drukowana reklama. Zazwyczaj stosuje się podłoże laminowane, które idealnie nadają się w przypadku banerów z krótkim czasem ekspozycji. Gdy zależy nam na długim czasie, nawet powyżej roku, warto rozważyć droższą opcję i postawić na podłoże wstępnie powlekane. Takie podłoże jest nieco droższe, jednak reklama będzie mogła być wykorzystywana przez dłuższy okres. Oznacza to zatem, że zapłacimy więcej za samo wykonanie, ale przy dłuższym czasie użytkowania reklamy, koszty zwrócą się z nawiązką. W celu uzyskania wysokiej jakości produktu należy wybrać drukarnię mającą bogate doświadczenie w wykorzystywaniu niekonwencjonalnych podkładów, dysponującą szerokim wachlarzem materiałów pod wydruk wielkoformatowy, a jej pracownicy mogą doradzić, jaki typ materiału będzie optymalny. Koszt realizacji reklamy wielkoformatowej zależy głównie od materiału przygotowywanego pod wydruk. Należy pamiętać, że cena za metr kwadratowy jest odwrotnie proporcjonalna do wielkości całej reklamy (w przypadku zakupu większej reklamy, każdy metr będzie tańszy). Podsumowując, przy wyborze firmy i zlecaniu wykonania banneru musimy zwrócić uwagę na 3 podstawowe czynniki, czyli: miejsce montażu, wielkość banneru i warunki, w jakich będzie wykorzystywany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here